Appeal of viewers to the National Council

Fri 19 Oct 2018

534

Regarding the last meeting of the National Council of Ukraine on Television and Radio Broadcasting dated September 20, 2018, where the decision of the National Council №1568 was adopted regarding the results of the verification of the TVR RELEASE COMPANY WITH LIMITED LIABILITY COMPANY "TELEARADIO COMPANY".

1. Прийняте Національною Радою Рішення дійсно породжує прецедент (як було озвучено на засіданні членом Національної Ради Костинським С.А.). Однак, на превеликий жаль це є прецедентом обмеження телеглядачів на доступ до потрібної їм і що найголовніше, не забороненої жодним нормативно-правовим актом для показу на телебаченні інформації.
В той час коли країна намагається зробити всі умови для розвитку сучасного вільного суспільства, Національна Рада одноголосно приймає незаконне рішення встановлення цензури за релігійною ознакою.
Буквально за декілька днів після поширення інформації про Рішення Національної Ради на декількох інтернет-сайтах, ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» безперестанно отримує величезну кількість повідомлень (поштою та електронними засобами) та телефонних дзвінків. Телеглядачі просять у своїх листах не припиняти трансляцію улюблених телепередач, розповідають власні історії життя та висловлюють щиру підтримку телеканалу.
Адже, Національна Рада прийняла Рішення на підставі єдиного експертного висновку складеного науковим (науково-технічним) експертом, директором Приватної наукової установи “Центр економіко-правових досліджень” Кременовською І.В. Подібні дослідження можуть проводитися лише фаховим експертом-психологом, а не “науково-технічним експертом”, який не володіє необхідними знаннями для проведення такого виду досліджень. Крім того Кременовська І.В. має завідомо упереджене ставлення до релігійних організацій не православної спрямованості, про що є інформація на сайті самого експерта.
Члени Національної Ради при прийнятті Рішення замість об’єктивного розгляду даного питання відверто насміхалися та знущалися (зокрема Костиньский С.А., Герасим’юк О.В., Фещук У.Ю.) зі змісту окремих уривків телепередач телеканалу “ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ”. Варто зазначити, що у цих передачах розповідалося про життя людей (звичайних людей, громадян нашої держави), їхній біль, переживання, страждання, одужання, радість і смуток. Є абсолютно незрозумілим, що могло настільки розвеселити членів Національної Ради...

2. Відповідно до ч.1 ст. 22 Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” Національна Рада в межах своїх повноважень забезпечує права телеглядачів і радіослухачів. Прийняте Національною Радою Рішення у частині порушення Товариством ч. 4 ст. 6, п.п. а) та е) ч. 1 ст. 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” є помилкою, зробленою на основі поспішного розгляду даного питання, а також використання документів, які не пройшли належне дослідження та яким не було надано належну юридичну оцінку.
Відповідно до ст. 35 Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах громадського порядку, здоров’я і моральності або захисту прав і свобод інших людей.
Саме цими нормами прямої дії керується ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» здійснюючи показ релігійної діяльності різних релігійних організацій. Адже діяльність жодної з таких організацій не була обмежена жодним законом, підзаконним та/або іншим актом будь-яких органів державної влади. За своєю суттю, Рішення стало тим актом, який обмежив права громадян на здійснення релігійної діяльності у той спосіб, який для них є допустимим та не забороненим чинним законодавством України (ст. 35 Конституції України), а також не лише не забезпечив, але і обмежив права телеглядачів (ч. 1 ст. 22 Закону про Національну Раду).
Де проходить межа дозволеного та забороненого до показу? І найголовніше, чому в ефірі одних телеканалів показ таких релігійних обрядів не є порушенням, а в ефірі телеканалу “ТЕЛЕКАНАЛ ВОЗРОЖДЕНИЕ”

Національна Рада вирішила визнати це порушенням? Які релігійні обряди в ефірі можна показувати, а які заборонено? Чому показ одних релігійних обрядів не викликає жодних питань та зауважень, а показ релігійних обрядів інших (десятків і сотень тисяч прихожан та їхніх церковних лідерів) вважаються неправильними, смішними та забороненими? Чому таке упереджене ставлення, чим або ким воно продиктоване?
ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» не має іншої відповіді на ці питання крім відповіді, яка ґрунтується на ст. 35 Конституції України. Якщо Національна Рада має інші критерії для оцінки телепередач, дозволених або заборонених для показу в ефірі телеканалу, ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» з радістю ознайомиться з такими рекомендаціями. В іншому випадку, ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» не знає інших критеріїв для своєї діяльності як норми Конституції України та Законів України, які мають перевагу над рішеннями Національної Ради.

3. Частину контенту ТОВ «ТРК «Відродження ТБ» складають передачі РО ВДЦ «Відродження», статут якої зареєстровано Міністерством Культури України у 2012 році. Діяльність релігійної організації регулює закон України «Про свободу совісті та релігійні організації». Стаття 4 цього Закону гарантує захист прав громадян незалежно від їх віри: «Будь-яке пряме чи непряме обмеження прав, встановлення прямих чи непрямих переваг громадян залежно від їх ставлення до релігії, так само як і розпалювання пов'язаних з цим ворожнечі й ненависті чи ображання почуттів громадян, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом». Крім того, згідно зі Статутом РО ВДЦ «Відродження» веде свою релігійну діяльність на підставі книг Біблії: Старого та Нового Заповітів, та має право проводити молитви за зцілення та руйнування проклять.
Так казав Ісус у Євангелії від Матфея 9 глава 6 вірш «Уставай, візьми ложе своє, та й іди у свій дім». Мабуть члени Національної Ради теж одноголосно сказали би, що це гіпноз та маніпуляція свідомістю!

ТОВ ТРК «Відродження ТБ» завжди проводить свою діяльність, дотримуючись вимог чинного законодавства. Сотні тисяч телеглядачів підтримують «Телеканал Возрождение» та готові вийти на захист своїх законних прав, зробити свою боротьбу відкритою та публічною, долучити громадськість, ЗМІ, та міжнародну спільноту.

обратная связь

Если у вас возникли вопросы или предложения, заполните форму обратной связи. Также, если вы хотите оставить своё резюме, воспользуйтесь этой формой и наш менеджер свяжется с Вами.